tanet
27 آذر 1401 - 14:47

۴۰۰ تیم «سحر» فعال شد/ ارائه حمایت‌های روانی

بوشهر- معاون دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر گفت: ۴۰۰ تیم با عنوان «سحر» برای رسیدگی به مشکلات روحی، روانی و اجتماعی افراد در جریان وقایع فعال شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی منیری صبح یکشنبه در مراسم افتتاح دوره آموزشی فرماندهان تیم‌های سحر پنج استان چهارمحال بختیاری، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، یزد، هرمزگان و بوشهر در هلال احمر بوشهر اظهار داشت: امدادرسانی در حوادث یکی از مأموریت‌های مهم هلال احمر است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته بخش امدادرسانی‌ها مربوط به جراحت‌ها و آسیب‌های فیزیکی و جسمی بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حمایت‌های روانی و اجتماعی در کشورهای عضو فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر از جمله ایران در دستور کار است.

معاون دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: در همین راستا تیم‌های سحر سفیران حمایت‌های روانی در استان‌ها به منظور رسیدگی به مشکلات روحی، روانی و اجتماعی در جریان وقایع تشکیل شده است.

وی با اشاره به خدمات‌دهی تیم‌های تیم‌های سحر در زمینه حمایت‌های روانی و اجتماعی آحاد متأثر از حادثه به ویژه کودکان و نوجوانان اضافه کرد: تیم‌های سفیران حمایت‌های روانی از دانشجویان داوطلب جمعیت هلال احمر تشکیل می‌شود.

منیری با بیان اینکه در زمان بروز حوادث فرایند بازتوانی روحی، روانی و اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد افزود: کمک‌های لازم توسط دانشجویان آموزش‌دیده در زمینه کمک‌های اولیه روانشناختی و راهکارهای ایجاد اعتماد به نفس، امیدآفرینی و آرامش در مردم حادثه دیده ارائه می‌شود.

وی از راه‌اندازی و فعال شدن ۴۰۰ تیم سفیران حمایت‌های روانی در شهرستان‌ها خبر داد و اضافه کرد: در دوره آموزشی، فرماندهان تیم‌های سحر، سرگروه‌ها و اعضا انتخاب می‌شوند.

معاون دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر از خدمات‌دهی تیم‌های سحر در زمینه آسیب‌های اجتماعی خبر داد و افزود: این تیم‌ها برای کودکان کار، بازمانده از تحصیل، بدسرپرست خدمات فرهنگی تربیتی با رویکرد امیدآفرینی و ایجاد روحیه اعتماد به نفس ارائه می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 917985