tanet
25 اسفند 1401 - 22:30

پیش بینی حضور ۱۰ میلیون زائر در مشهد مقدس

وزیر کشور از پیش بینی حضور 10 میلیون زائر در مشهد مقدس در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، احمد وحیدی در قرارگاه مرکزی زائران نوروزی خراسان رضوی در مشهد اظهار کرد:  با توجه به پیش بینی حضور ۱۰ میلیون زائر از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ، موضوع اسکان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی ادامه داد: در این راستا باید پیش بینی اسکان اضافه را هم در نظر داشته باشیم تا اگر به دلیلی زائران بیشتری آمدند مشکلی پیش نیاید.

وحیدی با اشاره به اهمیت موضوع حمل و نقل زائران گفت: امیدواریم ۸۴ رام قطار فعلی به ۹۰ افزایش یابد. در خصوص حمل و نقل از استان های دیگر هم کمک گرفته شود. در حمل و نقل برون استانی هم اتوبوس لازم باید پیش بینی و در نظر گرفته شود تا مشکلی پیش نیاید.

وی ادامه داد: در ارتباط با اقلام خوراکی مورد نیاز باید بر قیمت ها نظارت شود تا کالاهای مورد نظر با قیمت مصوب عرضه شود.

وزیر کشور که توسط استاندار خراسان رضوی و فرماندار مشهد همراهی می شد، با حضور در خیابان وحدت از یک سالن ورزشی که توسط شهرداری مشهد برای اسکان اضطراری مسافران آماده سازی شده دیدن کرد و سپس به خیابان طبرسی رفت تا با شرایط توزیع ارزاق عمومی برای زائران آشنا شود.

بازدید از قرارگاه نظارت و بازرسی اداره کل صمت، راه آهن مشهد و وضعیت آماده سازی مدارس مشهد برای اسکان موقت زائران توسط اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، از دیگر برنامه های وزیر کشور بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1096668