tanet
18 دی 1401 - 14:23

۶۶۰۰ بازرسی بهداشت محیط در عسلویه انجام شد

بوشهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: بازرسان سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان عسلویه تا پایان آذرماه بیش از شش هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی بهداشتی انجام داده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدامین شایسته نیا ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازرسی‌ها به‌صورت روزانه از ساعت هشت صبح تا هشت شب در زمینه کنترل مواد غذایی، بررسی وضعیت بهداشتی مراکز، اماکن و همچنین کنترل کیفی آب آشامیدنی، اماکن حساس، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز اقامتی و سامانه‌های آب‌رسانی انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام و بیش از سه هزار و ۴۰۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته کشف و پس از اقدامات قانونی لازم، معدوم شده است.

شایسته‌نیا اذعان داشت: در راستای بازدیدهای صورت گرفته ۱۰۳ مورد متخلف به مراجع قضائی معرفی و با هماهنگی دادستان محترم و نیروی انتظامی، پنج مورد از صنوف متخلف مهروموم شده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بیان کرد: در این مدت بیش از پنج هزار و ۶۰۰ مورد کلر سنجی و همچنین ۴۶۷ مورد نمونه‌برداری از آب آشامیدنی در سطح شهرستان صورت پذیرفته است.

وی یادآور شد: مردم شهرستان می‌توانند در صورت برخورد با مشکلات بهداشتی گزارش خود را از طریق سامانه ۱۹۰ ثبت کنند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان سلامت محیط و کار پیگیری و رفع شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 963045